SUNNY DAY TOUR ZA ZÁŽITKY NEVŠEDNÍCH DNŮ


Recenze hotelů

Datum: 11.08.2011

Vložil: Radek Tesař

Titulek: Hotel Feye Pinara, Turgutreis, Bodrum, Turecko

Hotel Feye Pinara se nachází na pobřeží Egejského moře nedaleko městečka Turgutreis. Město Bodrum je od hotelu vzdáleno cca 10 km. Samotný hotel se nachází na vyvýšenině nad mořem, které je odděleno místní komunikací. Většina pokojů má výhled na moře. Tento pohled je nezapomenutelný obzvláště při západu slunce.
Jsou standardně zařízené, včetně individuální klimatizace. Hotel disponuje bazénem s oddělenou dětskou částí, amfiteátrem, tenisovými kurty. Pláž je od hotelu vzdálena cca 150 m po příjezdové komunikaci. Moře je v této oblasti kouzelné. Ať už jde o výše zmíněný západ slunce, pohled na vzdálené ostrovy ( např. Kos ), tak jeho rozmanitost. Na pláži je bar a sluneční terasa na hladinou moře. Místí komunikace, která odděluje hotel od pláže není ničím rušivá. Okolo silnice jsou vysázeny keře, které naprosto eliminují hluk.
Strava v hotelu je trochu fádní, nicméně vybere si každý. V hotelu jsou pořádány večerní animační programy.
Za návštěvu určitě stojí hlavní město oblasti Bodrum. Zde je možno prohlédnout si přístav, kde kotví nespočet jachet. Při procházce přístavem narazíte na zdejší hrad, který opravdu stojí za zhlédnutí. Nabízí neopakovatelný výhled na celý záliv i s přístavem z výšky. Další atrakcí je jeden ze sedmi divů světa – Mausoleum.
Při výjezdu z města směrem na Turgutreis se nachází patrně římský amfiteátr. Pokud budete pokračovat dále, neminete v Ortakentu velký aquapark, který ocení především děti.
V Turgutreis se jednou týdně konají trhy. Za návštěvu stojí pžedevším místní zelináři nabízející zeleninu, ovoce, koření a místní sladkosti. Nenechte se zmást „ pevnými cenami „ na tržnici. Jsou ve většině případů mnohem vyšší než prvotní vyjednávací cena v okolních krámcích.
K dopravě jsme používali místní dolmuše. Jde o velice levnou dopravu, kterou se dostanete takřka všude. Navíc s sebou nese i orientální chaos, na který nejsme zvyklí. Nicméně zážitek je to nezapomenutelný.
Pokud už budete v Turecku, ať už na Egejské nebo Turecké rivieře, doporučuji návštěvu bílých travertinových lázní Pamukkale. Ideální je dvoudenní výlet s noclehem v Pamukkale a návštěvou výrobny koberců při zpáteční cestě.


Zpět na diskuzi