SUNNY DAY TOUR ZA ZÁŽITKY NEVŠEDNÍCH DNŮ


Recenze hotelů

Datum: 11.08.2011

Vložil: Radek Tesař

Titulek: Hotel Abou Nawas Montazah, Tabarka, Tunisko

Tabarka je velice kouzelné místo. Je odlišné od ostatních lokalit v Tunisku. Vzhledem k tomu, že leží v podstatě v podhůří Atlasu, tak má dostatek vláhy. Je zde spousta zeleně, mírnější klima, možnost navštívit lesy s korkovými duby ( vše dostupné taxíkem ). Veliké plus je, že zde není velké množství hotelů a s tím spojené masy turistů. Jedná se v podstatě o klidné místo, bez okázalosti, která je všudypřítomná např. v Hammametu.

Klienty hotelu jsou převážně Češi, Slováci, v menší míře Arabové, Francouzi a Italové. Veliké plus hotelu je v kvalitě pláže a přístupu k ní. Abou Nawas Montazah má v lokalitě Tabarky naprosto nejlepší pláž a přístup k moři. Pláž je písčitá, bez kamenů, pro děti ideální.
Pokoje jsou zařízeny starším nábytkem, což odpovídá arabskému standardu 3* hotelů. Úklid proběhl každý den v pořádku. Klimatizace centrální s individuálním ovládáním bez problémů. Hotel disponuje restaurací, několika bary a obchodem. Stravování kvalitní a v dostatečné míře. Vybere si zde opravdu každý.
V areálu je velký bazén a bazén pro děti.
Bezkonkurenční je v hotelu večerní animace, přizpůsobená i pro děti. To se týká i programů v průběhu dne, animátoři pro děti udělají cokoliv.
Kouzelné jsou procházky po pláži do Tabarky ( cca 2 km ), kdy se po příchodu do města ocitnete v přístavu, kde kotví pirátské lodě. Pro děti opět úžasný zážitek.
Po domluvě s taxikářem jsme absolvovali soukromý výlet do navštěvované vesničky Ain Draham, která je pro Tunisko netypická červenými střechami. Je zde i léčivý pramen. Cestou zpět jsme zastavili na procházku v lese korkových dubů. Dále nás taxikář provezl a ukázal nám panoramata Tabarky a navštívili jsme nejsevernější záliv Tuniska na hranici s Alžírem. Za tento v podstatě tří čtvrtě denní výlet pro dva dospělé a dvě děti ( s pitným programem ) jsme zaplatily 50 USD. Velikou výhodou bylo, že nám taxikář zastavil kdekoliv jsme chtěli a bez časového omezení. V Ain Draham jsme též pořídili dárky a suvenýry, které byly mnohem levnější než ve městě a to i bez smlouvání.


Zpět na diskuzi