SUNNY DAY TOUR ZA ZÁŽITKY NEVŠEDNÍCH DNŮ


Recenze hotelů

Datum: 11.08.2011

Vložil: Radek Tesař

Titulek: Hotel Giktis, Zarzis, Djerba, Tunisko

Hotel se nachází cca 10 km od města Zarzis. Pláž je od hotelu vzdálena cca 600 metrů ( záleží na místě ubytování ). Cesta vede po vydlážděné cestě zprvu okolo hotelu a dále mezi bungalovy, které jsou součástí areálu. Cestu jsme absolvovali několikrát denně i s 2. dětmi ( 5, 9 let ) a nebyl to problém. Pláž byla každý den uklizena od vyplavené trávy. Vzhledem k vodním sportům je vymezen prostor pro plavce. Hloubka vody se při našem pobytu střídala dle přílivu a odlivu. Zažili jsme hloubku do pasu i hloubku cca 2 metry v jednom dni. Pláž je písečná, vhodná i pro velmi malé děti ( zpočátku je mělčina ). Přímo u pláže je WC, sprchy a plážový bar. V hotelu jsou dva venkovní bazény se sladkou vodou, dětský bazének a krytý bazén. Součástí areálu je několik barů, restaurace, wellness a bowling ( obojí se hradí ).
Pokoje jsou standardně zařízené. Úklid probíhal každý den, vždy vzorný. V kvalitě pokojů jsou nepatrné rozdíly dle umístění v areálu. Některé jsou po rekonstrukci, přičemž i ostatní odpovídají. Pro rodiny s 2. dětmi jsou prostornější pokoje ( Hlavní - manželská postel + vedlejší postel s 2. lůžky. Nejsou odděleny dveřmi ).

Strava byla po celý pobyt velice rozmanitá s dostatkem masitých pokrmů, ryb, příloh, zeleniny, salátů a samozřejmě sladkostí. Několikrát za pobyt byla večeře tematicky laděna k vybrané zemi, přičemž došlo i na zmrzlinu. Vždy byla možnost výběru z evropské kuchyně a tuniské kuchyně. Je třeba se smířit se skutečností, že i evropská kuchyně podléhá místním tradicím. Tzn. maso není vykostěno, ale nasekáno i s kostí.

Personál milý a příjemný. Pomalu si osvojuje i česká slova. Rozhodně není vtíravý.

Hotel určitě doporučuji pro méně náročné klienty čemuž odpovídají i 3*. Prožili jsme zde hezkých 12 dní. Hotel není umístěn v centru města. K dopravě do Zarzisu je možno použít taxi nebo autobus. Doporučuji výlet místním taxíkem ( č. 140 ), který parkuje před hotelem. My jsme absolvovali výlet za fata morgánou, solnými jezery a vyhlídkový okruh Zarzisem. Taxikář mluví německy a francouzsky. Přes jazykové problémy vše vysvětloval, upozorňoval, byl velmi pozorný.


Zpět na diskuzi