SUNNY DAY TOUR ZA ZÁŽITKY NEVŠEDNÍCH DNŮ


Recenze hotelů

Datum: 11.08.2011

Vložil: Radek Tesař

Titulek: Zábavní park / aquapark Carthage Land, Hammamet, Tunisko

Na recenzi momentálně pracuji.

—————

Datum: 11.08.2011

Vložil: Radek Tesař

Titulek: Hotel El Bousten, Hammamet, Tunisko

Hotel se nachází přímo na pláži a patří mezi klubové resorty. Vybavení pokojů je staršího data, nicméně splňuje hodnocení 3*. Pokoje jsou čisté, úklid probíhal každý den. Na pokojích je centrální klimatizace s individuálním ovládáním, která fungovala bez problémů. Ubytování je v pokojích a bungalovech.
Strava byla v průběhu našeho pobytu rozmanitá a chutná. Vždy dostatek zeleniny a ovoce. K odpolední svačině byly každý den palačinka a zmrzlina, což v Tunisu není až tak běžné.
V hotelu se nachází restaurace, bary, wellness, obchody, mini golf, dva venkovní bazény, dětský bazén a bazén se skluzavkami. Součástí areálu je i mini zoo, kterou ocení především děti.
Pláž byla každý den uklizená, lehátek a slunečníků dostatek. Jediným mínusem pláže je sousedství s plážovou restaurací, kde od odpoledních hodin vyhrává hlasitá ( většinou ) techno hudba.
Personál hotelu je příjemný a nevtíravý. Pro dceru, která během pobytu slavila svátek kuchař bez problémů upekl výborný dort.
V této lokalitě jsme neabsolvovali žádný výlet, pouze jsme navšívili Medinu v Hammametu , v Yasmine Hammamet přístav a promenádu a zábavní park Carhage Land ( recenze zde na webu ).
Dovolená v tomto hotelu byla velice příjemná, moře kouzelné. Jediným problémem byla hlasitá reprodukce hudby na pláži, ale to se nechalo přežít

—————

Datum: 11.08.2011

Vložil: Radek Tesař

Titulek: Hotel Giktis, Zarzis, Djerba, Tunisko

Hotel se nachází cca 10 km od města Zarzis. Pláž je od hotelu vzdálena cca 600 metrů ( záleží na místě ubytování ). Cesta vede po vydlážděné cestě zprvu okolo hotelu a dále mezi bungalovy, které jsou součástí areálu. Cestu jsme absolvovali několikrát denně i s 2. dětmi ( 5, 9 let ) a nebyl to problém. Pláž byla každý den uklizena od vyplavené trávy. Vzhledem k vodním sportům je vymezen prostor pro plavce. Hloubka vody se při našem pobytu střídala dle přílivu a odlivu. Zažili jsme hloubku do pasu i hloubku cca 2 metry v jednom dni. Pláž je písečná, vhodná i pro velmi malé děti ( zpočátku je mělčina ). Přímo u pláže je WC, sprchy a plážový bar. V hotelu jsou dva venkovní bazény se sladkou vodou, dětský bazének a krytý bazén. Součástí areálu je několik barů, restaurace, wellness a bowling ( obojí se hradí ).
Pokoje jsou standardně zařízené. Úklid probíhal každý den, vždy vzorný. V kvalitě pokojů jsou nepatrné rozdíly dle umístění v areálu. Některé jsou po rekonstrukci, přičemž i ostatní odpovídají. Pro rodiny s 2. dětmi jsou prostornější pokoje ( Hlavní - manželská postel + vedlejší postel s 2. lůžky. Nejsou odděleny dveřmi ).

Strava byla po celý pobyt velice rozmanitá s dostatkem masitých pokrmů, ryb, příloh, zeleniny, salátů a samozřejmě sladkostí. Několikrát za pobyt byla večeře tematicky laděna k vybrané zemi, přičemž došlo i na zmrzlinu. Vždy byla možnost výběru z evropské kuchyně a tuniské kuchyně. Je třeba se smířit se skutečností, že i evropská kuchyně podléhá místním tradicím. Tzn. maso není vykostěno, ale nasekáno i s kostí.

Personál milý a příjemný. Pomalu si osvojuje i česká slova. Rozhodně není vtíravý.

Hotel určitě doporučuji pro méně náročné klienty čemuž odpovídají i 3*. Prožili jsme zde hezkých 12 dní. Hotel není umístěn v centru města. K dopravě do Zarzisu je možno použít taxi nebo autobus. Doporučuji výlet místním taxíkem ( č. 140 ), který parkuje před hotelem. My jsme absolvovali výlet za fata morgánou, solnými jezery a vyhlídkový okruh Zarzisem. Taxikář mluví německy a francouzsky. Přes jazykové problémy vše vysvětloval, upozorňoval, byl velmi pozorný.

—————

Datum: 11.08.2011

Vložil: Radek Tesař

Titulek: Hotel Abou Nawas Montazah, Tabarka, Tunisko

Tabarka je velice kouzelné místo. Je odlišné od ostatních lokalit v Tunisku. Vzhledem k tomu, že leží v podstatě v podhůří Atlasu, tak má dostatek vláhy. Je zde spousta zeleně, mírnější klima, možnost navštívit lesy s korkovými duby ( vše dostupné taxíkem ). Veliké plus je, že zde není velké množství hotelů a s tím spojené masy turistů. Jedná se v podstatě o klidné místo, bez okázalosti, která je všudypřítomná např. v Hammametu.

Klienty hotelu jsou převážně Češi, Slováci, v menší míře Arabové, Francouzi a Italové. Veliké plus hotelu je v kvalitě pláže a přístupu k ní. Abou Nawas Montazah má v lokalitě Tabarky naprosto nejlepší pláž a přístup k moři. Pláž je písčitá, bez kamenů, pro děti ideální.
Pokoje jsou zařízeny starším nábytkem, což odpovídá arabskému standardu 3* hotelů. Úklid proběhl každý den v pořádku. Klimatizace centrální s individuálním ovládáním bez problémů. Hotel disponuje restaurací, několika bary a obchodem. Stravování kvalitní a v dostatečné míře. Vybere si zde opravdu každý.
V areálu je velký bazén a bazén pro děti.
Bezkonkurenční je v hotelu večerní animace, přizpůsobená i pro děti. To se týká i programů v průběhu dne, animátoři pro děti udělají cokoliv.
Kouzelné jsou procházky po pláži do Tabarky ( cca 2 km ), kdy se po příchodu do města ocitnete v přístavu, kde kotví pirátské lodě. Pro děti opět úžasný zážitek.
Po domluvě s taxikářem jsme absolvovali soukromý výlet do navštěvované vesničky Ain Draham, která je pro Tunisko netypická červenými střechami. Je zde i léčivý pramen. Cestou zpět jsme zastavili na procházku v lese korkových dubů. Dále nás taxikář provezl a ukázal nám panoramata Tabarky a navštívili jsme nejsevernější záliv Tuniska na hranici s Alžírem. Za tento v podstatě tří čtvrtě denní výlet pro dva dospělé a dvě děti ( s pitným programem ) jsme zaplatily 50 USD. Velikou výhodou bylo, že nám taxikář zastavil kdekoliv jsme chtěli a bez časového omezení. V Ain Draham jsme též pořídili dárky a suvenýry, které byly mnohem levnější než ve městě a to i bez smlouvání.

—————

Datum: 11.08.2011

Vložil: Radek Tesař

Titulek: Hotel Feye Pinara, Turgutreis, Bodrum, Turecko

Hotel Feye Pinara se nachází na pobřeží Egejského moře nedaleko městečka Turgutreis. Město Bodrum je od hotelu vzdáleno cca 10 km. Samotný hotel se nachází na vyvýšenině nad mořem, které je odděleno místní komunikací. Většina pokojů má výhled na moře. Tento pohled je nezapomenutelný obzvláště při západu slunce.
Jsou standardně zařízené, včetně individuální klimatizace. Hotel disponuje bazénem s oddělenou dětskou částí, amfiteátrem, tenisovými kurty. Pláž je od hotelu vzdálena cca 150 m po příjezdové komunikaci. Moře je v této oblasti kouzelné. Ať už jde o výše zmíněný západ slunce, pohled na vzdálené ostrovy ( např. Kos ), tak jeho rozmanitost. Na pláži je bar a sluneční terasa na hladinou moře. Místí komunikace, která odděluje hotel od pláže není ničím rušivá. Okolo silnice jsou vysázeny keře, které naprosto eliminují hluk.
Strava v hotelu je trochu fádní, nicméně vybere si každý. V hotelu jsou pořádány večerní animační programy.
Za návštěvu určitě stojí hlavní město oblasti Bodrum. Zde je možno prohlédnout si přístav, kde kotví nespočet jachet. Při procházce přístavem narazíte na zdejší hrad, který opravdu stojí za zhlédnutí. Nabízí neopakovatelný výhled na celý záliv i s přístavem z výšky. Další atrakcí je jeden ze sedmi divů světa – Mausoleum.
Při výjezdu z města směrem na Turgutreis se nachází patrně římský amfiteátr. Pokud budete pokračovat dále, neminete v Ortakentu velký aquapark, který ocení především děti.
V Turgutreis se jednou týdně konají trhy. Za návštěvu stojí pžedevším místní zelináři nabízející zeleninu, ovoce, koření a místní sladkosti. Nenechte se zmást „ pevnými cenami „ na tržnici. Jsou ve většině případů mnohem vyšší než prvotní vyjednávací cena v okolních krámcích.
K dopravě jsme používali místní dolmuše. Jde o velice levnou dopravu, kterou se dostanete takřka všude. Navíc s sebou nese i orientální chaos, na který nejsme zvyklí. Nicméně zážitek je to nezapomenutelný.
Pokud už budete v Turecku, ať už na Egejské nebo Turecké rivieře, doporučuji návštěvu bílých travertinových lázní Pamukkale. Ideální je dvoudenní výlet s noclehem v Pamukkale a návštěvou výrobny koberců při zpáteční cestě.

—————

Datum: 11.08.2011

Vložil: Radek Tesař

Titulek: Hotel Giftun Beach, Hurghada, Egypt

Hotel Giftun Beach se nachází v moderní části Hurghady v Sakalle. Je umístěn přímo u pláže. Ubytování v hotelu je možné v hotelovém pokoji, nebo v bungalovech. Hotelová budova je umístěna v bezprostřední blízkosti pláže, bungalovy jsou vystavěny blíže k recepci a jídelně. Ubytování je zařízeno v arabském stylu. Bungalovy mají spací a odpočinkovou část ( sedačka, křesla ) a předzahrádku. V celém areálu je velké množství vzrostlých stromů ( datlových palem ) a keřů. Hotel disponuje svou vlastní mini zoo. Pláž se volně svažuje do moře. Je velmi vhodná pro malé děti. Plavci tu přijdou trochu zkrátka, nebo musí do větší hloubky dál od břehu. Na pláži jsou slunečníky, lehátka a osušky zdarma. Funguje zde plážový bar a obědová restaurace. Velice sympatické je podávání nápojů do skla. Poblíž se nachází i dětské hřiště s mini klubem. Hotel disponuje bazénem a jedním dětským bazénem. U bazénů funguje bar a bar přímo v bazénu. Strava je v hotelu velmi rozmanitá a chutná. Nápoje roznáší obsluha. Vždy bylo připraveno i spoutu sladkostí ve formě dortů a zákusků, včetně nabídky ovoce. Obsluha byla příjemná a nevtíravá. Z hotelu je možno uskutečnit i několik malých výletů, které mohou absolvovat i děti. Jedná se například o výlet ponorkou za poznáním podmořských krás, které bohužel po trse ponorky nejsou moc barevné. Korály jsou nejspíše mrtvé. V průběhu plavby potápěči krmí a lákají ryby k oknům ponorky. Součástí tohoto výletu je po skončení plavby i návštěva ,malého aquaparku v hotelu Sindbad Aquapark, kde jsou po celou dobu pobytu k dispozici služby All Inclusive na stravu a nápoje. Součástí je i zmrzlina zdarma. Ponorka vyjíždí od hotelu Sindbad Beach, hotel Sindbad Aquapar se nachází pouze přes ulici. Hotely jsou od Giftunu vzdáleny cca 300 m. Dalším z výletů je aquapark Titanic, který je podstatně větší než výše zmíněný a nabízí velké množství atrakcí. Hotel leží na místní promenádě, na které je nepřeberné množství obchodů, včetně supermarketů, které prodávají za pevné ceny.

—————

Datum: 11.08.2011

Vložil: Radek Tesař

Titulek: Studia Haniotis, Rhodos, Řecko

Studia se nacházejí na poměrně rušné křižovatce v letovisku Faliraki. Vzhledem k tomu, že se v bezprostřední blízkosti studií nachází kolonáda na pláž, jejíž součástí jsou bary, restaurace a diskotéky, hluk je opravdu nepřehlédnutelný až do ranních hodin.
Studia jsou umístěna cca 200 m od krásné pláže, na níž a v jejím bezprostředním okolí je umístěno spoustu zábavních atrakcí. Ve vzdálenosti cca 1,5 km se nachází nudistická pláž. V letovisku je též aquapark a zábavní park. Ubytování je jednoduše zařízeno, vč. kuchyňského koutu.
Přímo ve Faliraki je spousta obchodů, restaurací a barů. Asi 5 km směrem na hlavní město ostrova Rhodos se nachází supermarket.
Na ostrově je možno podniknout několik výletů. Ideální je zapůjčit si auto nebo motocykl a navšívit město Rhodos. Zde se nachází podmořské akvárium, Akropole, Afroditin chrám a v neposlední řadě středověké město, které vás jistě okouzlí. Ve městě, v místní části Zafiros probíhají 2x týdně trhy místních pěstitelů a výrobců. Dalším místem k poznání je vrchol Filerimos s akropolí Ialysos.Při cestách po ostrově nevynechte pověstné údolí údolí motýlů Petaloudes, trosky středověkého města Kamiros, hrady Kastellos a Monolithos, pod kterým se nachází autem dostupná malá krásná pláž. Na nejjižnějším místě ostrova, v Prasonosi, můžete sledovat úchvatný západ slunce. Při toulkách ostrovem musíte rozhodně navštívit starověké město Lindos a prohlédnout si jeho uličky a akropoli. Za návštěvu stojí i zátoka sv. Pavla.

—————