SUNNY DAY TOUR ZA ZÁŽITKY NEVŠEDNÍCH DNŮ


Recenze hotelů

Datum: 11.08.2011

Vložil: Radek Tesař

Titulek: Hotel Giftun Beach, Hurghada, Egypt

Hotel Giftun Beach se nachází v moderní části Hurghady v Sakalle. Je umístěn přímo u pláže. Ubytování v hotelu je možné v hotelovém pokoji, nebo v bungalovech. Hotelová budova je umístěna v bezprostřední blízkosti pláže, bungalovy jsou vystavěny blíže k recepci a jídelně. Ubytování je zařízeno v arabském stylu. Bungalovy mají spací a odpočinkovou část ( sedačka, křesla ) a předzahrádku. V celém areálu je velké množství vzrostlých stromů ( datlových palem ) a keřů. Hotel disponuje svou vlastní mini zoo. Pláž se volně svažuje do moře. Je velmi vhodná pro malé děti. Plavci tu přijdou trochu zkrátka, nebo musí do větší hloubky dál od břehu. Na pláži jsou slunečníky, lehátka a osušky zdarma. Funguje zde plážový bar a obědová restaurace. Velice sympatické je podávání nápojů do skla. Poblíž se nachází i dětské hřiště s mini klubem. Hotel disponuje bazénem a jedním dětským bazénem. U bazénů funguje bar a bar přímo v bazénu. Strava je v hotelu velmi rozmanitá a chutná. Nápoje roznáší obsluha. Vždy bylo připraveno i spoutu sladkostí ve formě dortů a zákusků, včetně nabídky ovoce. Obsluha byla příjemná a nevtíravá. Z hotelu je možno uskutečnit i několik malých výletů, které mohou absolvovat i děti. Jedná se například o výlet ponorkou za poznáním podmořských krás, které bohužel po trse ponorky nejsou moc barevné. Korály jsou nejspíše mrtvé. V průběhu plavby potápěči krmí a lákají ryby k oknům ponorky. Součástí tohoto výletu je po skončení plavby i návštěva ,malého aquaparku v hotelu Sindbad Aquapark, kde jsou po celou dobu pobytu k dispozici služby All Inclusive na stravu a nápoje. Součástí je i zmrzlina zdarma. Ponorka vyjíždí od hotelu Sindbad Beach, hotel Sindbad Aquapar se nachází pouze přes ulici. Hotely jsou od Giftunu vzdáleny cca 300 m. Dalším z výletů je aquapark Titanic, který je podstatně větší než výše zmíněný a nabízí velké množství atrakcí. Hotel leží na místní promenádě, na které je nepřeberné množství obchodů, včetně supermarketů, které prodávají za pevné ceny.

—————

Datum: 11.08.2011

Vložil: Radek Tesař

Titulek: Studia Haniotis, Rhodos, Řecko

Studia se nacházejí na poměrně rušné křižovatce v letovisku Faliraki. Vzhledem k tomu, že se v bezprostřední blízkosti studií nachází kolonáda na pláž, jejíž součástí jsou bary, restaurace a diskotéky, hluk je opravdu nepřehlédnutelný až do ranních hodin.
Studia jsou umístěna cca 200 m od krásné pláže, na níž a v jejím bezprostředním okolí je umístěno spoustu zábavních atrakcí. Ve vzdálenosti cca 1,5 km se nachází nudistická pláž. V letovisku je též aquapark a zábavní park. Ubytování je jednoduše zařízeno, vč. kuchyňského koutu.
Přímo ve Faliraki je spousta obchodů, restaurací a barů. Asi 5 km směrem na hlavní město ostrova Rhodos se nachází supermarket.
Na ostrově je možno podniknout několik výletů. Ideální je zapůjčit si auto nebo motocykl a navšívit město Rhodos. Zde se nachází podmořské akvárium, Akropole, Afroditin chrám a v neposlední řadě středověké město, které vás jistě okouzlí. Ve městě, v místní části Zafiros probíhají 2x týdně trhy místních pěstitelů a výrobců. Dalším místem k poznání je vrchol Filerimos s akropolí Ialysos.Při cestách po ostrově nevynechte pověstné údolí údolí motýlů Petaloudes, trosky středověkého města Kamiros, hrady Kastellos a Monolithos, pod kterým se nachází autem dostupná malá krásná pláž. Na nejjižnějším místě ostrova, v Prasonosi, můžete sledovat úchvatný západ slunce. Při toulkách ostrovem musíte rozhodně navštívit starověké město Lindos a prohlédnout si jeho uličky a akropoli. Za návštěvu stojí i zátoka sv. Pavla.

—————